Igor Niewiński – informatyk z bronią

Podczas tegorocznego SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017 uczniowie ZSEiI zadbali tradycyjnie o Twierdzę Boyen. Dziękując za wieloletnią współpracę, gospodarze obiektu przygotowali dla nas niespodzianki.

Zaprosili uczniów do zwiedzania wyremontowanego budynku prochowni i obejrzenia wystawy „Broń i polowanie narzędziem w ewolucji człowieka”. Na koniec zaproponowali konkurs związany z Giżyckim Budżetem Obywatelski. To dzięki niemu wyposażono Giżycką Grupę Rekonstrukcji Historycznych w broń palną.

Do finału dotarło dwóch śmiałków: Igor Niewiński i Krzesimir Domagała. Pierwszoklasiści wykazali się ogromną wiedzą historyczną i zdobyli cenne nagrody.

Zwyciężył Igor Niewiński z kl. Iia technikum informatycznego i „zgarnął” główną nagrodę, którą okazała się dwuosobowa wycieczka do Wilna.

Gratulujemy pasji i zwycięstwa 🙂