Strategiczne Partnerstwo Edukacyjne Powiat Giżycki – Miasto Alytus

Nauczyciele z naszej szkoły: Małgorzata Handrysiak, Ewa Zawada, Danuta Dąbrowska, Małgorzata Nosewicz, Katarzyna Kozłowska, Anna Kitowicz, Monika Bochan, Iwona Kamińska, Aleksander Pietnoczka, Tomasz Gabruś, Sebastian Borkowski, Zbigniew Miksa, Wiktor Zalewski, Grzegorz Kozłowski, Wojciech Jankowski i Mariusz Mucha biorą udział w projekcie „Strategiczne partnerstwo edukacyjne Powiat Giżycki – Miasto Alytus” realizowanym przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Udział w projekcie bierze 100 nauczycieli, 10 pracowników Powiatowego Ośrodka Edukacji Rozwoju w Giżycku i Centrum Pomocy Pedagogiczno – Psychologicznej z Alytus oraz 2 osoby reprezentujące samorządy.

Głównym celem niniejszego projektu jest rozwiązanie w szkołach na terenie powiatu giżyckiego i Miasta Alytus kwestii niskich osiągnięć uczniów. Drogą do zwiększenia jakości edukacji będzie zastosowanie skuteczniejszych metod nauczania. W ramach projektu do tej pory odbyły się 2 cykle szkoleń: szkolenie w Giżycku prowadzone przez eksperta polskiego w zakresie stosowania skuteczniejszych metod nauczania i pokaz szkół w Giżycku (2016r); Podobne szkolenie w Alytus prowadzone przez eksperta litewskiego z równoczesnym pokazem pracy szkół w Alytus (2016r). Została wykonana również praca własna nauczycieli – prowadzenie lekcji i filmowanie jednej z nich, tworzenie przez parę polsko-litewską otwartego zasobu edukacyjnego. Wytwory te zostały umieszczone na stronie internetowej projektu: www.gizycko-alytus.edu.pl

Przed uczestnikami projektu jeszcze: szkolenie – analiza wytworzonych produktów oraz formułowanie wniosków do pracy szkół i rekomendacji do zmian strategii edukacyjnych w partnerskich samorządach (2017r) oraz upowszechnienie rezultatów projektu w formie konferencji końcowej, w której będą uczestniczyć inni nauczyciele z partnerskich samorządów (2017r).

Partnerami projektu są:
1. Powiat Giżycki reprezentowany przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych.
2. Administracja Miasta Alytus reprezentowana przez Wydział Edukacji (Oświaty),
3. Centrum Pomocy Pedagogiczno – Psychologicznej w Alytus.
4. Szkoła Podstawowa Dzukija w Alytus.
5. Szkoła dla dorosłych i młodzieży w Alytus.
6. Centrum Kształcenia Zawodowego w Alytus (APRC).
7. Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.
8. Szkoła Podstawowa nr 4 w Giżycku.
9. Gimnazjum w Bystrym.
10. Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku.

Czas realizacji 1.09.2015 – 31.08.2017

Pobierz szczegółowe informacje ze zdjęciami o realizacji projektu Strategiczne Partnerstwo Edukacyjne Powiat Giżycki – Miasto Alytus.