Deutsch ist in

23 marca 2023 r. odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Deutsch ist in pod takim hasłem “Es gibt Schüler, die Deutsch mögen”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Gospodarzem tego wydarzenia był ZSEiI, a organizatorem Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.
Celem konkursu było:
a) umożliwienie uczniom pokazania swoich mocnych stron,
b) kształtowanie umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych,
c) propagowanie nauki języka niemieckiego,
d) rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz poszerzanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych,
e) promowanie pracy szkół i nauczycieli.
Do rywalizacji stanęli uczniowie pięciu szkół podstawowych z klas 7 i 8 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku i Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Jagiellończyka w Wilkasach) i siedmiu szkół ponadpodstawowych z klas 1 i 2 (Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Giżycku, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku).
Zadaniem uczniów było rozwiązanie w czasie 60 minut testu leksykalno-gramatycznego składającego się w zależności od kategorii z 75 lub 100 pytań.
Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła uczennica klasy 1i naszej szkoły Milena Franke z wynikiem 96%.Gratulacje!
Dziękujemy Pani Małgorzacie Lasota za organizację oraz uczniom z klas 4ibg i 4m za pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.