Front-end Developer

20 i 21 grudnia w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych odbyły się warsztaty programistyczne poświęcone tematyce „Frontend’u”. Zajęcia prowadzone były przez Franciszka Stodulskiego – absolwenta naszej szkoły oraz Software Developera z firmy SoftServe.

Warsztaty obejmowały cześć teoretyczna, podczas której uczniowie zostali zaznajomieni z technologią wykorzystywana przez webdeveloperów w codziennej pracy. Poznali najważniejsze informacje dotyczące tworzenia struktury stron i aplikacji internetowych, ich stylizacji oraz tworzenia warstwy interaktywnej.

Podczas zajęć praktycznych, każdy z uczniów mógł sam lub z pomocą prowadzącego zaprogramować aplikacje typu „To Do list”. Uczestnicy użyli jednej z najpoplularnieszcyh bibliotek do tworzenia aplikacji webowych – React.