KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCH IST IN

W dniu 10 kwietnia 2024 w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCH IST IN w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia oraz fundatorem nagród dla laureatów konkursu jest Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.

Główne cele konkursu językowego to kształtowanie umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych, umożliwienie uczniom pokazania swoich mocnych stron, promowanie pracy szkół i nauczycieli.

Przybyłych uczniów wraz z nauczycielami powitał gospodarz szkoły – Dyrektor Jerzy Janowski, a kilka ciepłych słów skierowała do uczniów Bożena Giedziuszewicz – Dyrektor PORE w Giżycku. Punktualnie o godzinie 10.45 uczniowie rozpoczęli rozwiązywać zadania zawarte w arkuszach konkursowych, na co przeznaczono 60 minut. Po wytężonej pracy był czas na odpoczynek, konkursowiczami zaopiekowali się wyznaczeni uczniowie klasy 4m Zespołu, a komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania arkuszy.

Podczas oczekiwania na wyniki konkursu nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Robert Sidorski przedstawił naszym gościom ogólne zagadnienia związane z kierunkami kształcenia w ZSEiI oraz wirtualizację systemu operacyjnego. W pracowniach mechatronicznych pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Karola Fąderskiego uczniowie obejrzeli układy elektropneumatyczne, sterowanie przez przekaźniki i sterownik LOGO.

Podsumowanie i wyniki konkursu

W zmaganiach językowych wzięło udział 21 uczennic i uczniów z giżyckich szkół. Ich zadaniem było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego zawierającego w zależności od typu szkoły 75 lub 100 pytań. Wiedza uczniów nagrodzonych, szczególnie szkół ponadpodstawowych, okazała się bardzo wyrównana. Laureaci zdobyli następujące ilości punktów: 99/100 – 1. miejsce, 98/100 -2. miejsce i 88/100 – 3. miejsce.

Zwycięzcy konkursu:

kategoria szkół podstawowych

 I miejsce: Piotr Jabłoński, SP Wilkasy

 

II miejsce: Gracjan Kramarz, SP Nr 7Giżycko

 

III miejsce: ex aequo Aleksandra Harasimowicz, SP Nr 2 Giżycko i Wiktor Kopka, SP Nr 4 Giżycko

kategoria szkół ponadpodstawowych

 I miejsce: Kornelia Gan, II LO Giżycko

 

II miejsce: ex aequo Jesica Przybyłek, ZSEiI Giżycko i Oliwia Branicka, II LO Giżycko

 

III miejsce: Piotr Bondaruk, ZSZ Technikum Nr 3 Giżycko

 

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wiele radości w rozwijaniu swoich pasji językowych.

Organizator Małgorzata Lasota