„Najlepszy z Najlepszych”

Bartłomiej Żakiewicz, Wojciech Graczyk i Patryk Olbryś z Zespółu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku wywalczyli III miejsce w konkursie ekologicznym.

3 grudnia 2018 roku odbył się Finał II Edycji Konkursu dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Najlepszy z Najlepszych” organizowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Młodzież z Giżycka, Gołdapi oraz Wydmin odpowiadała na pytania konkursowe dotyczące biologii, ekologii oraz geografii regionu. Podczas ścisłego finału, do którego przeszło pięć drużyn, uczniowie stawili czoła także zagadnieniom od jury. Uczestników gorąco dopingowali koledzy ze szkolnych ławek, którzy również mieli możliwość wykazania się wiedzą o Krainie Wielkich jezior Mazurskich, za co byli nagradzani literaturą oraz gadżetami promocyjnymi Fundacji. 

Zwycięzców nagrodzono voucherami do restauracji, bonami na kręgle oraz karnetami na basen.  Wierzymy, iż laureaci konkursu jak i cała młodzież, będą poszerzać świadomość ekologiczną oraz kształtować właściwe postawy wobec środowiska przyrodniczego, a także będą inspirować do podejmowania inicjatyw oraz praktycznych działań na rzecz ochrony terenu Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnikom i ich opiekunce Marii Szul-Czetyrbok serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii szkoły.