Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

21 sierpnia 2019 r., podczas wizyty przygotowawczej we Lwowie, została podpisana umowa o współpracy Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w GiżyckuКласична гімназія при Львівському національному університеті імені Івана Франка (Klasyczne Gimnazjum przy Lwowskim Uniwersytecie).

We wrześniu i październiku uczniowie naszych szkół będą wspólnie realizowali projekt "Poznajemy się przez sztukę". Pierwsza część projektu będzie realizowana w Giżycku. Uczestnicząc w warsztatach z malarstwa, ceramiki, tkactwa, scrapbookingu, plenerze fotograficznym i wielu innych, poznamy się wzajemnie, poszukamy tego co łączy, a nie różnicuje młodzież z Polski i Ukrainy. Przeprowadzimy również badania edukacyjne "Różnorodność etnograficzna Mazur". 

Gości z Ukrainy przywitamy w naszej szkole już w poniedziałek 9 września, a na wernisaż prac powarsztatowych zaprosimy w piątek, 13 września o godz. 10:30 – Warsztat Zbrojmistrza na Twierdzy Boyen.