Pożegnanie maturzystów 2023

Spotykaliśmy się  w chwili niezwykłej i uroczystej zarazem. Ten dzień to dla każdego moment wyjątkowy i szczególny. Pozwolił ostatni raz spotkać się w gronie znajomych i oficjalnie podziękować wszystkim za wspólne lata edukacji.Jak mówił Dyrektor Jerzy Janowski:
Chcielibyśmy Wam po prostu podziękować, za to, że byliście naszymi uczniami. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość. Pamiętamy, jak przekraczaliście próg naszej szkoły – pełni obaw, czy dacie sobie radę z edukacją i znajdziecie tu przyjaciół. Daliście radę. My jesteśmy z Was – naszych Uczniów – dumni. I Wy sami też odczuwajcie dumę! Wasza wiara w sukces i wytężona praca stoją za tym, że dziś staliście się absolwentami naszej szkoły.

Zatrzymajcie ważne wspomnienia w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć.
Tych wspólnych chwil na pewno będzie Wam i nam bardzo brakowało. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Lata w tej szkole spędzone pokazały Wam, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!

Żegnamy Was, nasi Uczniowie i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Realizujcie wszystkie swoje pasje. Żyjcie tak, aby towarzyszył Wam cały wachlarz emocji, tak żebyście byli szczęśliwi. Budujcie mądrze swoją przyszłość. Kolejne cegiełki są w Waszych rękach, Waszych głowach i Waszych sercach.

„Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.
Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.
Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.
Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi