Wrocław – Praga – Góry Stołowe

15.04.2024 o godzinie 22:00 pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Bochan, Pana Kamila Kobylińskiego oraz Ks. Karola Czaplickiego wyruszyło na południowy zachód. Podczas czterech, intensywnych dni wycieczki, zwiedzili Wrocław, Pragę, Góry Stołowe oraz kopalnię w Złotym Stoku.

Dzień 1 Wrocław

We wtorek, po przyjeździe do Wrocławia, uczniowie dowiedzieli się wiele od przewodnika, który pokazał im miasto, jego atrakcje, zapoznał z historią oraz oprowadził po wrocławskim zoo i Afrykarium. Po dniu pełnym wrażeń grupa udała się na odpoczynek do naszej bazy wypadowej w pensjonacie Lissa w Dusznikach Zdrój.

Dzień 2 Praga

Następnego dnia po śniadaniu wycieczkowicze wyruszyli w stronę Pragi. Poznali jej historie, zobaczyli zabytki oraz mieli okazję być przy zmianie warty. W Pradze, podczas czasu wolnego, uczniowie mogli sami zwiedzić to co chcieli, skosztować czeskich specjałów oraz kupić pamiątki.

Dzień 3 Góry Stołowe

W czwartek wycieczka pod opieką przewodnika sudeckiego wybrała się w Góry Stołowe. Grupa zdobyła Szczeliniec Wielki oraz pokonała labirynt Błędne Skały oglądając przy tym przepiękne panoramy okolicznych pól, miast i wsi. Niestety podczas zwiedzania Szczelińca w podziwianiu widoków przeszkodziły masywne opady śniegu. Na szczęście szybko przeszły. Po wymagających, ale dających satysfakcję wyprawach górskich, uczniowie z opiekunami udali się do Kudowy Zdrój.

Dzień 4 Złoty Stok

W piątek wycieczka udała się na zwiedzanie ostatnich atrakcji – skansenu średniowiecznej osady górniczej Złoty Stok oraz kopalni złota. Były to bardzo ciekawe miejsca, w których grupa dowiedziała się o życiu i funkcjonowaniu mieszkańców w okresie świetności kopalni. Mieli oni także okazję zobaczyć jak wyrabiane były monety i sztabki ze złota.

Po czterech dniach pełnych wrażeń uczniowie wraz z nauczycielami wrócili pod Kościół św. Brunona ok. godziny 23. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wyjątkowe przeżycia – szczęśliwi 🙂
Autor tekstu: Radosław Hatalak