Wszyscy dotarli do mety


17 września w Twierdzy Boyen oficjalnie została otwarta trasa rowerowo-piesza. Rajd zorganizowano w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska — Rosja, której celem było podniesienie poziomu życia mieszkańców oraz rozwój gospodarczy regionu w oparciu o wykorzystanie potencjału dziedzictwa historycznego i przyrodniczego w turystyce.
Nie mogło tam zabraknąć uczniów z “Elektryka”. Wzięli udział w rajdzie rowerowo-pieszym Giżycko-SoVeTSk, zwiedzali giżycką fortyfikację, zwyciężali w quizach, questach, brali udział w grach terenowych. Każdy kto dotarł do mety otrzymał dyplom i pamiątkowy medal. Organizatorzy zadbali też o wygląd (koszuli, naklejki), nawodnienie i pełny brzuszek uczestników 🙂 Młodzież z wychowawcami wykorzystali ten czas na wzajemne poznanie i integrację, szczególnie że w imprezie wzięły udział klasy pierwsze – Iei z Kamilem Słowikowskim, Ii z Moniką Bochan, Ims z Karolem Fąderskim oraz IIia z Agnieszką Roszkowską.
Warto jeszcze wsponieć, że Samorząd Uczniowski z Anną Żukowską i Mirosławem Bociem pomagali w organizacji całego wydarzenia.