Z “Lalką” w Trójmieście

 

W dniach 18-19 października klasy 2em, 2ia, 2ib wybrały się na wycieczkę do największej i najatrakcyjniejszej aglomeracji na Pomorzu. Trzy powiązane ze sobą, a jednocześnie niezwykle różnorodne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot zapewniły moc atrakcji.

  

W Gdańsku zwiedziliśmy jedną z najpiękniejszych polskich starówek. Spacer szlakiem historycznym obejmował: Długie Pobrzeże wzdłuż Motławy, Romantyczną ulicę Mariacką, Bramę Żuraw, Bazylikę Mariacką, Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta i fontannę Neptuna, Złotą Kamienicę, Kolumna meteorologiczna Fahrenheita. Nasi technicy ekonomiści  trafili nawet pod „Dom Ekonomistów”.

  

Kolejny etap to „Szlak Solidarności”. Obejmował on  Plac Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Bramę nr 2, Teren dawnej Stoczni Gdańskiej.

  

W Gdyni Orłowo bliski kontakt z morzem zapewniła tzw. polska riwiera. Spacerowaliśmy bulwarem, po molo i podziwialiśmy wyjątkowe klify.

  

Wieczorem czekała nas największa atrakcja wyjazdu – spektakl „Lalka” w Gdyńskim Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Zobaczyliśmy pierwszą w Polsce musicalową wersję powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego warszawskiego kupca Stanisława Wokulskiego i jego uczucia do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej wzbudziła dużo pozytywnych emocji.

  

W Akwarium Gdyńskim obserwowaliśmy zwierzęta z ciepłych i chłodnych mórz oraz ciekawe gatunki słodkowodne z całego świata. Zapoznaliśmy się z rodzimą faunę, uczyliśmy się o świecie przyrody ukrytym pod taflą wody. Skwer Kościuszki i Molo Południowe oraz  plaża miejska w Gdyni to miejsca obowiązkowe podczas każdej wycieczki do Trójmiasta. Byliśmy, zobaczyliśmy i sfotografowaliśmy 🙂

  

A na koniec  krótki spacer przez Bohaterów Monte Cassino – "Monciak  i wypoczynek na plaży i molo w Sopocie.

Więcej zdjęć w galerii szkoły i u opiekunów: M. Bochan, A. Roszkowska i E. Zawada