ZACZYTANE GIŻYCKO

Miło nam poinformować, że uczennice klas pierwszych technikum informatycznego zwyciężyły w konkursie fotograficznym „Zaczytane Giżycko”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku.

I miejsceOliwia Serowik z klasy Iei

II miejsceKlaudia Piórko z kasy Ii

Prace zostały przygotowane przy wsparciu nauczycielki Moniki Bochan.

Konkursowi przyświecały szczytne cele, tj. promocja książki i czytelnictwa, promocja Giżycka, jego atrakcji architektonicznych i przyrodniczych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności i umiejętności fotograficznych. Organizator zadbał o wartościowe nagrody. Za I miejsce – dysk zewnętrzny, II i III miejsce –  nagrody książkowe (albumy).

Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas pięknej uroczystości z okazji obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku 6 maja 2022 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Samo wydarzenie obfitowało w wiele niespodzianek. Prócz prezentacji historycznych i tych dotyczących współczesnej działalności Biblioteki, uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu muzyki klasycznej, posmakowali pysznego tortu i wzięli udział w rejsie statkiem.

Jubilatce życzymy kolejnych lat owocnej pracy, a naszym dziewczętom gratulujemy sukcesu.