II miejsce w Debacie Oxfordzkiej

Drużyna "Elektryka" przyzwyczaiła nas już do zwycięstw. Dzięki nim, po dwustopniowych eliminacjach, drużyna doszła do ścisłego finału Debaty Oxfordzkiej, który odbył się 5 kwietnia w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.

Debata oparta była na dyskusji obu stron – propozycji (za) i opozycji (przeciw), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na te przedstawione przez przeciwnika. Celem wydarzenia była nauka kultury dyskusji i rozwijanie u młodych ludzi umiejętności oratorskich.

W wyczerpującej walce na argumenty nasi przedstawiciele zajęli zaszczytne, drugie miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów: Kacpra Bochan, Marka Milkamanowicza, Krzesimira Domagały i Huberta Kawińskiego oraz ich opiekun Marcin Pietrukańca.