Działania zrealizowane w ZSEiI w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości

1. Opracowanie graficznego logo powiatowych obchodów 100-lecia niepodległości

Oficjalne logo powiatowych obchodów 100-lecia niepodległości. Autorem logo jest nauczycielka naszej szkoły, Monika Bochan.

 

2. Akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Akademia poświęcona Żołnierzom WyklętymZ okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w szkole odbył się apel ku czci ludzi niezłomnych, którym los wyznaczył czas próby w momencie tragicznych zawirowań historii. Apel przygotowali uczennice i uczniowie klasy IIi pod kierunkiem pana Marcina Pietrukańca.

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook-u.

 

 

 

3. Udział nauczycieli i uczennic/uczniów naszej szkoły w "Wieczorach Literackich dla Niepodległej".

Wieczory Literackie dla Niepodległej - czyta Monika BochanDla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano od marca do listopada 2018 roku 9 spotkań z literaturą polską, polegających na głośnym czytaniu wybranych utworów bądź ich fragmentów odnoszących się do okresów historii polski i polskiej literatury. Spotkania odbywają się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej.
W pierwszym czytaniu udział wzięła młodzież z naszego internatu, a czytała Monika Bochan. Więcej informacji… 

 

4. Wycieczka "Szlakiem Solidarności"

W dniach 18-19 października klasy 2em, 2ia, 2ib wybrały się na wycieczkę, która obejmowała m.in. „Szlak Solidarności”. Zwiedzono  Plac Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Bramę nr 2, Teren dawnej Stoczni Gdańskiej. Więcej informacji…

 

5. Przygotowanie kotylionów

Samorząd Szkolny pod opieką Pedagoga opracował projekt i przygotował dla wszystkich członków szkolnej społeczności  kotyliony. 9 listopada na odświętny strój przypiął je każdy nauczyciel, uczeń i pracownik szkoły. Więcej…

 

6. Dekoracja szkoły

Dawno w szkole nie było tak odświętnie i uroczyście. A wszystko z okazji setnej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. Świętować można było od parteru aż po aulę.  Na korytarzach i w klasach dekoracje – zaszumiało biało- czerwonymi liśćmi. Więcej…

 

7. Akademia z okazji setnej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada obejrzeliśmy wszyscy przedstawienie w szkolnej auli przygotowane przez Katarzynę Kozłowską i Małgorzatę Nosewicz oraz 23 uczniów z klas: 1ia; 1ib; 1e/m; 1s; 2ia; 2ib; 2e/m; 3i; 4m. Publiczność usłyszała pieśni patriotyczne – w tym ujmujące wykonanie „O mój rozmarynie”, ciekawe interpretacje utworów poetyckich, obejrzała filmy dokumentalne. Wszystko po to, aby uświadomić, że zaciera się wśród nas znajomość ważnych wydarzeń historycznych. Więcej…

 

8. Do hymnu

Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie hymnu o 11.11.
Klasy wyszły wtedy na korytarz i śpiewały aż „mury drżały”. Więcej…

 

9. Dąb Niepodległosci

Uroczystość uświetniło także sadzenie dębu w pobliżu internatu, które odbyło się 9 listopada 2018 r. Więcej…

 

 

10. Praktykanci świętowali w Hiszpanii 

20 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych przebywajacych na praktykach zagranicznych w Hiszpanii także świętowało rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Więcej…

 

11. Wystawa „100 lat wolności”

W bibliotece szkolnej otwarto wystawę „100 lat wolności” – niektórzy przestudiowali już ciekawostki o Nowej Hucie, syrence, polskich telewizorach itp. 

 

12. Plebiscyt Stulecia

Wyboru polskiej książki, piosenki i filmu stulecia można dokonać głosując w plebiscycie przygotowanym przez czytelnię biblioteki szkolnej. Pisemne propozycje można zgłaszać do końca listopada. Zapraszamy.

 

13. Konkurs informatyczno – historyczny

Konkurs dla klas pierwszych na najlepszą grafikę „Nasza Niepodległa”- rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Jakub Pacholczyk z kl. 1ib. Gratulujemy!

 

 

14. Podziękowania od Minister Edukacji Narodowej

 za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej".