Działanie profilaktyczne w naszej szkole

Piłeś? – nie jedź! – pod takim hasłem 20 lutego 2024 r. nauczyciel naszej szkoły p. Mirosław Boć wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji oraz przedstawicielkami Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, przeprowadził lekcję edukacyjno – profilaktyczną adresowaną do uczniów klas czwartych i piątych naszej szkoły, związaną z tematyką alkoholu w ruchu drogowym.
Pan Mirosław Boć przedstawił prezentację o skutkach jazdy pod wpływem alkoholu, rozwiązaniach formalno – prawnych dotyczących omawianych zagadnień, a pracownicy CPUiIS zaproponowali uczestnikom tej lekcji ćwiczenia z użyciem alkogoogli. Wszyscy uczestnicy tej akcji otrzymali materiały edukacyjne związane tematycznie z lekcją.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, czego dowodem była wręcz absolutna cisza na sali i czynny udział uczestników w eksperymentach z alkogooglami.
Mirosław Boć