NIE dla alkoholu, marihuany i innych używek

“Piękny i dobry może być każdy nowy dzień” – to podkreślał pan Krzysztof Niedźwiecki podczas spotkania z pierwszymi klasami Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku 21 lutego 2023r. Prelegent uwydatnił rolę edukacji w życiu każdego człowieka. Przywołał też słowa naszej noblistki Olgi Tokarczuk odnośnie istoty literatury. Według pisarki to: “…narzędzie komunikacji i otwierania się na świat – od czytania zwiększa się świadomość, a maleje ego”. Tymi słowami kompozytor i wykonawca piosenek zachęcał uczniów do codziennego czytania. Nadto uświadamiał, że warto czytać, ponieważ ta czynność rozwija język i bogaci o nowe słowa, które skutecznie mogą wyprzeć wszechobecne wulgaryzmy.

Wygłaszane mądrości były przeplatane kultowymi przebojami. Niektóre z nich powstały 30 lat wcześniej, ale ich przesłanie jest ciągle aktualne, np. “nie budujmy ścian między nami” lub “nie oceniaj, a wspieraj i po prostu bądź”. Podczas spotkania głośno i wyraźnie wybrzmiało NIE dla alkoholu, marihuany i innych używek, gdyż bez nich każdy potrafi się świetnie bawić. Muzyk przestrzegł młodzież przed wchodzeniem na drogę uzależnień.

Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, ponieważ słowa pana Krzysztofa Niedźwieckiego trafiają do serc i są drogowskazami, którymi warto kierować się, idąc przez życie.