Twierdza Boyen artystycznie

Młodzież ZSEiI już wielokrotnie gościła w Twierdzy Boyen. Poznała jej historię, zwiedzała, brała udział w różnych akcjach i warsztatach, a nawet sprzątała na terenie.

Uczniowie klasy 2egg technikum grafiki i poligrafii cyfrowej poznali inną, artystyczną odsłonę giżyckiej twierdzy. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych i w praktyce poznawali analogowe techniki graficzne – rysunek węglem. Podziwiali wystawę malarstwa Kazimierza Soćko w Stajni z Wozownią oraz wielkoformatową wystawę fotografii autorstwa Kamila Rogowskiego, która została eksponowana na bryle budynku Arsenału.

Zadaniem młodzieży było również poznanie zasad kompozycji, estetyki i aranżacji planu fotograficznego w zdjęciach architektonicznych. Wykonali ćwiczenia fotograficzne, które dotyczyły kompozycji frontalnej i skośnej; orientacji kadru w pionie i poziomie; sztafażu i detalu architektonicznego.

Jak było? Sami zobaczcie 🙂