Warsztaty „WITAJ W DOMU”

W dniu 11.05 2023 r. uczniowie klas II ei i III m pod opieką wychowawców Marzanny Polasik i Kamila Słowikowskiego uczestniczyli w programie kulturalno – edukacyjnym „Witaj w Domu Giżycko”, które odbyły się w GCK.

Celem zajęć było budowanie poczucia własnej wartości, samoakceptacji, rozwijanie kreatywności, uwrażliwianie młodych ludzi na sztukę i dzielenie się nią, terapia poprzez sztukę, odkrywanie talentów, które drzemią w każdym człowieku. Zajęcia miały charakter kulturalny, profilaktyczny i terapeutyczny. Uczniowie wzięli udział w warsztatach RAP prowadzonych przez gospodarza projektu OBYWATELA MC, autora albumu muzycznego „Witaj w Domu”.

Uczestnicy warsztatów napisali tekst piosenki, którą zaprezentowali podczas występu finałowego.

Warsztaty BRAKDANCE to zajęcia pod kierunkiem KACZOREXA, zwycięzcy „GOT TO DANCE” tylko taniec 2014 i finalisty Mam talent.

DJ’NG prowadził DJ CHMIELIX – aktualny mistrz świata DJ’ÓW 2022 federacji DM.

W programie warsztatów były też zajęcia profilaktyczno – terapeutyczne na temat bezpieczeństwa w sieci, przeciwdziałania cyberprzemocy prowadzone przez pedagoga – terapeutę, Panią Joannę Prokop.