Wycieczka Szkolngo Koła PTTK “Adwenczers”

24 października 2023 roku uczniowie ZSEiI wraz z opiekunami, Czesławem Ilwickim i Iwoną Kamińską wyruszyli na fascynującą wycieczkę zorganizowaną przez Szkolne Koło PTTK “Adwenczers”. Uczniowie zwiedzili: pałac Lehndorffów w Sztynorcie, jeden z bunkrów w Mamerkach, pierwsze trzy śluzy Kanału Mazurskiego, najdalej wysunięty na północ most nad tym kanałem, oddalony o kilkaset metrów od granicy z Obwodem Królewieckim oraz Wilczy Szaniec.

Wilczy Szaniec to wyjątkowe miejsce, będące świadkiem historii II wojny światowej, wzbudziło ogromne zainteresowanie młodych badaczy. Podczas wizyty, uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnice bunkra Hitlera oraz poznać jego znaczenie dla ówczesnych wydarzeń. Ekspozycje i rekonstrukcje wciągnęły ich w atmosferę tamtych czasów. Dodatkowo, malownicze otoczenie Wilczego Szańca sprawiło, że wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale także niezapomnianą przygodą w otoczeniu pięknej przyrody Mazur. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika!

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wycieczki